Bank PKO BP SA nr rachunku: 86 1020 4913 0000 9902 0123 8807
Każde wsparcie dla naszych kudłatych podopiecznych jest na wagę złota. Możesz pomóc wpłacając na konto Stowarzyszenia darowiznę, na cele statutowe, na konkretne działanie, na wybranego psiaka czy kota
Zwierzęta, które trafiają pod naszą opiekę, są często po dramatycznych przeżyciach – porzucone, pozostawione na ulicy w obcym miejscu, zabrane interwencyjnie z powodu głodzenia, niehumanitarnego traktowania.
Mimo wszelkich starań, Stowarzyszenie, nigdy nie zastąpi im domu oraz poczucia bezpieczeństwa wynikającego z relacji z tym jedynym człowiekiem, do którego można się przywiązać i bezgranicznie mu ufać. Dla nich decyzja o adopcji jest ratunkiem i szansą na nowe, godne życie.
Przygarnięcie zwierzaka powinno być przemyślaną decyzją. Pamiętaj, że zwierzęta żyją kilkanaście lat i przez ten czas będą pełnoprawnymi członkami rodziny. Musimy brać pod uwagę dostosowanie wyboru zwierzaka do naszego stylu życia. Przed wyborem czworonożnego przyjaciela warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań: Czy będziemy w stanie zapewnić psiakowi czas aby kilka razy dziennie wyjść z nim na spacer? Czy mamy dostatecznie dużo miejsca w domu, aby przyjąć dużego psa? Czy domownicy, zwłaszcza dzieci, nie mają alergii na sierść zwierząt? Czy wyjeżdżając na wakacje będziemy w stanie zapewnić psu lub kotu odpowiedzialną opiekę lub zabrać go ze sobą? Czy mamy dostatecznie dużo czasu, aby po adopcji psa lub kota pomóc mu przyzwyczaić się do nowych warunków?
Pamiętajmy o tym, że zdarza się, iż zwierzęta przed trafieniem do stowarzyszenia były skrzywdzone. Opiekunowie zwierząt starają się odzyskać na nowo zaufanie psiaka lub kota przez wiele dni. Przygarniając zwierzaka musimy poświęcić mu czas aby przyzwyczaił się do nowych ludzi i warunków. Wymaga to cierpliwości i zaangażowania całej rodziny. ZYSKUJEMY WIERNEGO PRZYJACIELA, KTÓRY ODWDZIĘCZY SIĘ BEZWARUNKOWĄ MIŁOŚCIĄ . Nie omijajmy obojętnie miejsc gdzie przebywają bezdomne zwierzęta duże i małe , psy i koty one czekają tam stęsknione za towarzystwem swojego człowieka. DZIĘKI ADOPCJI ZMIENIMY ICH ŚWIAT.

Liczymy na Was!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *