Koty wolno żyjące są elementem ekosystemu miejskiego.Ich obecność w naturalny sposób zapobiega obecności i rozmnażaniu się gryzoni takich jak myszy i szczury.Kotów wolno żyjących nie wolno wyłapywać, ani też utrudniać im życia w ich naturalnych schronieniach. Przedstawimy Państwu kilka sposobów na to jak razem z kotami wspólnie żyć w miejskiej dżungli.
Pierwszy i najważniejszy punkt to nie dopuszczać do nadmiernego rozmnażania, czyli w miarę naszych możliwości będziemy kotki wyłapywać, sterylizować i wypuszczać na wolność niech sobie żyją tak jak chcą.
Kolejny ważny element to dokarmianie. Róbmy to tak często jak się da, pamiętajmy jednak o tym, żeby posprzątać po sobie, unikniemy nieporozumienia z tymi, którzy nie chcą dokarmiać kotów, a chcą mieć wokół siebie porządek.
Trzeci element to budki ze styropianu, kotki je uwielbiają, ważne, żeby stawiać je w miejscach bezpiecznych dla zwierząt.
Pomóżmy kotom przetrwać zimę, wiatr i mróz to wróg nie tylko nasz, ale dla zwierząt także, otwórzmy piwniczne okienko, zadbajmy o karmę, pozwólmy im schronić się przed mrozem.
Pomóż innym robić to co uważają za właściwe. W każdej społeczności są osoby, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Spróbuj dotrzeć do nich. Przyda im się pomoc. Jeśli nie chcesz pomagać, to przynajmniej nie
przeszkadzaj.
Pozwólmy kotom wolno żyjącym żyć bezpiecznie na ulicach, parkingach i w piwnicach. Czują się tu bezpiecznie.
Pamiętajmy o tym, że na naszych podwórkach, ulicach, w naszych parkach i lasach jest miejsce dla wszystkich zwierząt☺️☺️☺️

Miejskie koty też maja prawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *